نکاتی در خصوص لوازم یوگا

سالن یوگا

نکاتی در خصوص لوازم یوگا

شمع

استفاده از شمع هنگام مدیتیشن ضروری است. اما هنگام یوگا کاربرد آن برای زیبا‌سازی و آرامش‌بخشی سالن است. شمع باعث افزایش تمرکز افراد نیز می‌شود. وقتی شمعی روشن می‌شود، چهار عنصر پرقدرت عالم هستی به کار گرفته‌می‌شوند.

شمع سرشار از انرژی مثبت است. در فنگ ‌شویی استفاده از شمع جايگاه ويژه‌ای دارد. در واقع از قدرتمندترين عناصر در دكوراسيون خانه می‌باشد. شمع، نيرو و انرژی پاكسازی دارد. محيط خانه را گرم می‌كند و انرژی‌های منفی و استرس‌ها را دفع می‌كند. معمولا شمع سفید برای انواع درخواست‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراقبه و سکوت ذهن قبل از انجام این مراسم بسیار موثر است و ارتعاش درخواست شما را چندین برابر می‌کند. شمع زرد و طلایی، سمبل معنویت می‌باشد. می‌توانید از انرژی این شمع برای رسیدن به آرزوهایتان استفاده نمایید. برای تقویت رویابینی و درك آن و برای كسانی كه كنكور و امتحان دارند رنگ زرد فوق العاده است.

                                                                                         

مجسمه‌ها و نماد‌ها

باشگاه یوگا

استفاده از گل و گیاهان، اشیا و مجسمه‌ها در سالن و فضاهای مدیتیشن مرسوم است. وجود مجسمه بودا باعث کاهش استرس می شود. در علم فنگ‌شویی، انرژی اشیا ثابت شده‌است. در ورودی میزان انرژی را که در تمام سالن باشگاه شما جریان پیدا می‌کند، معین می‌کند. درنتیجه در ورودی باشگاه‌تان را تمیز و با طراوت نگه‌دارید و در مقابل آن گل‌های زیبا بکارید. ایده‌ی این کار این است که جریان انرژی از در ورودی سالن به‌ سهولت انجام شود.

تشک‌ها، مت‌ها و وسایل و لوازم یوگا

تمامی وسایل یوگا باید نرم و انعطاف‌پذیر باشند. اشیا و وسایل فلزی، سنگین، تیز و پر سر و صدا نامناسب هستند. مت‌های یک‌دست و یک‌رنگ، نظم و هماهنگی خاصی به سالن می‌بخشند. جنس مت‌ها و تشک‌ها باید به گونه‌ای باشد که روی کف‌پوش سر نخورد و اصطکاک خوبی داشته‌باشد. کف‌پوش‌های کامپوزیتی که تقریبا جدید هستند، در چند سال اخیر مورد استقبال بسیاری قرار گرفته‌اند. جهت استفاده بهداشتی از مت‌های باشگاه بهتر است یک پارچه ی نخی سفید که به اندازه ی قدتان با عرض یک متر روی مت پهن کنید.

شمع های یوگا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گرداورنده و نویسنده:نیکی شاپوری(تیم محتوای هم‌ورزشی)

شما میتوانید“یوگا و آداب آن” را نیز مطالعه کنید.

 

توسط تیم محتوای هم ورزشی -

About the author

تیم محتوای هم ورزشی

1 Comment

Leave a Comment

حقوق سایت هم ورزشی محفوظ می‌باشد.
از ورزش لذت ببرید

دانلود اپلیکیشن