وزنه‌زدن، زندگی شما را تغییر خواهد‌ داد!

انیمیشن بدنسازی

وزنه‌زدن، زندگی شما را تغییر خواهد‌ داد!

آیا شما هم دوست دارید بعد از وزنه زدن کمی برای خودتان فیگور بگیرید و از ورزش خود احساس رضایت کنید؟ تا حالا شده بعد از تمرین با وزنه احساس سبک بالی و آرامش کنید؟ اگر تا حالا تجربه اش نکرده اید بهتر است عجله کنید! در این مقاله هم ورزشی بدنسازی با وزنه را به شما پیشنهاد میدهد و از مزیت های استفاده از دمبل ها و وزنه ها برایتان میگوید.

مزایای تمرین با وزنه

✅ شاید ذهنیتی که از آدم‌های عضلانی و بدن‌ساز در فرهنگ عامه وجود دارد، در کل، تمرین با وزنه یا حتی نام یک باشگاه، ترسناک به‌نظر برسد؛ خصوصاً برای تازه‌واردانی که با این محیط نا‌آشنا هستند.
بله؛ باشگاه و یا حتی سالن تمرین با وزنه، می‌تواند محل ترسناکی باشد اما مزایایی که شما می‌توانید به وسیله ی بلند‌کردن وزنه‌ها به‌دست‌آورید، باور نکردنی است.
پس، نگران تصورات دیگران و نباشید و هرچه سریعتر بدنسازی با وزنه را شروع کنید.

عکس دمبل

✔️ در واقع اگر شما سری به سالن تمرین با وزنه در باشگاهتان بزنید، به احتمال زیاد خودتان را در میان یک گروه متنوع از اعضا خواهید یافت.
برخی از اشخاص هیکلی و حجیم وجود دارند که وزنه‌های سنگین بلند می‌کنند، اما شما احتمالا با مردان و زنان دیگر با شکل‌ها، اندازه‌ها و توانایی‌های مختلف برخورد خواهید کرد و در کل نباید اعتماد به نفس خود را ازذست بدهید وجود بدنسازان حرفه ای در باشگاه باعث میشود بیشتر انگیزه بگیرید.

عکس دمبل

اگر شما هم بطور منظم تمرینات بدنسازی با وزنه را انجام دهید، از مزایای سلامتی بی‌شماری مانند کاهش چربی های مضر بدن، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و کاهش فشار خون و سطح کلسترول بهره‌مند خواهید شد!
علاوه‌ بر این، چیزی که خیلی از افراد در مورد وزنه‌زدن نمی‌دانند، این است که علاوه بر مزایای فیزیکی که شما به‌دست خواهید آورد، می‌تواند ابعاد دیگری از ویژگی های شخصیتی شما را بهبود ببخشد و خود به خود کیفیت زندگی تان بالا میرود.
در اینجا چند مورد از این موارد را بیان می‌کنیم:

✅ وزنه‌زدن تمرکزتان را بالا میبرد!

✔️ «سوزانا وان وینکل»، مربی سلامت و متخصص تغذیه است که می‌گوید: در جهان امروز، ما توسط رسانه‌های اجتماعی، وظایف سنگینی داریم و با وجود یک لیست همیشگی از کارهای نیمه تمام، بمباران می‌شویم.
در باشگاه، شما یاد می‌گیرید که تمام آن‌ها را کنار بگذارید و یک هدف منحصر به فرد داشته‌باشید: پیشرفت!

تفکر

✅ وزنه‌زدن می‌تواند تصویر بدن شما را بهبود ببخشد.

✔️ «راگن چاستین» ، کارشناس تناسب اندام افراد بزرگ سایز، قهرمان رقص، دونده ماراتن و قهرمان سه گانه مردان آهنین است. او معتقد است که وزنه‌زدن می‌تواند تمرکز تصویر ذهنی شما را از سایز (اندازه) به توانایی تغییر دهد؛ به بیان دیگر، به جای تمرکز کردن روی وزن یا سایز دور کمرتان، از شما به‌خاطر قدرت بدنتان و آن‌چه که می‌توانید انجام دهید، قدردانی خواهد شد.

او می‌گوید: این امر، برای افراد بزرگ سایز (از جمله خود من) صادق است که به آن‌ها در مورد وزنه‌زدن به دلیل ترس از حجیم‌شدن بیشتر، هشدار داده می‌شود.
در واقع، هنگامی‌ که به جای‌سایز بدن روی تناسب اندام واقعی تمرکز می‌کنیم، عضله می‌تواند با سهولت بیشتر در حرکت دادن بدن‌های ما و روابط بهتر با بدن و همچنین با ورزش، باشد.

بدنسازی

✅ وزنه‌زدن می‌تواند عملکرد ورزشی را بهبود ببخشد.

✔️ «چاستین» می‌گوید: وزنه‌زدن می‌تواند عملکرد ورزشی را در افرادی که به یک فلات تمرینی در ورزش مورد نظرشان برخورد‌کرده‌اند، بهبود ببخشد؛ خواه آن‌ها یک دونده، دوچرخه‌سوار، بازیکن والیبال باشند، خواه یک کشتی‌گیر.
تکنیک‌های بسیار مختلفی در وزنه‌زدن وجود دارد. وزنه‌زدن فقط در مورد ساخت عضله نیست؛ تمرینات می‌توانند طوری برنامه‌ریزی شوند که به دست‌یابی به تعدادی از اهداف کمک کنند؛ خواه این هدف قدرت، تعادل، سرعت، و یا چیزهای دیگر باشد.

ورزش میانسالان

✅ این دمبل ها و وزنه های سنگین حتی اعتماد به نفستان را افزایش میدهند!

✔️ «لائورا ویلیامز»، کارشناس تناسب اندام می‌گوید: چیزی در مورد تمرینات قدرتی وجود دارد که باعث می‌شود احساس قوی بودن کنید، آن احساس قدرت درونی است که می‌دانید عضلات شما در حال رشد هستند؛ در حال تفکیک عضلانی هستید و سوخت و سازتان هم در حال افزایش است. تمام آنها به همراه هم، به عنوان یک تقویت‌کننده قدرت‌مند اعتماد به نفس عمل می‌کنند.

اعتماد به نفس

✅ وزنه‌زدن می‌تواند قدرت استخوان شما را بهبود ببخشد.

✔️ «ویلیامز» می‌افزاید: تمرینات قدرتی علاوه بر عضلات، برای استخوان‌ها نیز مفید است. تمرین تحمل وزن، خصوصا در تمرینات دایره‌ای بسته، مانند اسکات، لانژ و شنای سوئدی، هر کدام به نحوی بر استخوان‌ها فشار وارد می‌کنند که فعالیت استئو پلاست و رشد استخوان را تحریک می‌کند.

برگرفته از مجله ی «آمریکن اسپورت ساینس»
مترجم: فرشید گودرزی

توسط تیم محتوای هم ورزشی -

About the author

تیم محتوای هم ورزشی

Leave a Comment

حقوق سایت هم ورزشی محفوظ می‌باشد.
از ورزش لذت ببرید

دانلود اپلیکیشن